Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Гевгелиски медицински тим на едукација за правилна дијагностика и рана детекција на рак на дојка
Сеп 28 2020

Гевгелиски медицински тим на...

Медицински лица при Општа Болница со проширена надлежност од Гевгелија се во фокусот на двонеделната едукација за најдобри практики за...
Заев: 470 милиони евра тежок Четвртиот пакет економски мерки наменет за одржливост на домашната економија и работните места
Сеп 27 2020

Заев: 470 милиони евра тежок...

- „Парите на граѓаните се за граѓаните. Со четвртиот пакет економски мерки, обезбедуваме одржливост на домашните економски дејности и...
Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија
Сеп 26 2020

Корона кризата ја зголеми...

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската економија, а исклучок од тоа не е ниту Гевгелија.Македонската...
Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште
Сеп 25 2020

Ковид настава во Гевгелија -...

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување настава со физичко присуство, испратено со мислење од...
Гевгелија денеска со 15 оздравени од ковид-19 и 6 новозаразени со корона
Сеп 24 2020

Гевгелија денеска со 15 оздравени...

Гевгелија денеска со максимален број на дневно евидентирани оздравени пациенти од ковид-19. Според денеска објавените податоци на...
Тројца позитивни на корона во Гевгелија - 88ми случај до сега
Сеп 23 2020

Тројца позитивни на корона во...

Во 59 ден од вториот летен корона бран во Гевгелија, нашата општина бележи уште тројца новозаболени на ковид-19. Со тоа вкупната бројка на...
Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје
Сеп 23 2020

Лишена од слобода гевгеличанка во...

Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од слобода С.К.(39) од Гевгелија.Кај гевгеличанката при претрес...
Гевгелија денеска со 4 оздравени од корона - активни остануваат 37 случаи
Сеп 22 2020

Гевгелија денеска со 4 оздравени од...

ИЈЗ денеска објави дека во изминатото деноноќие од потврдени негативни тестови на пациенти заболени од ковид-19 има оздравени 135 лица. Од...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.