Во туристичките места Калитеа и Афитос во Грција оштетени се повеќе автомобили со македонски регистрации, јавуваат тамошните гости, туристи. Фотографиите…
Ќерка на политичар, млада манекенка која била член на бандата е уапсена заедно со познат либански диџеј кој живее на…
На социјалните мрежи се појави видео од популарно турско одморалиште. каде ајкула плива во плиткото кон плажа полна со капачи…
Премиерот на Бугарија – Кирил Петков денеска до Народното собрание ќе го испрати францускиот предлог за укинување на ветото на…
Вселенската Патријаршија ја призна Охридската Архиепископија за канонска Featured
Со одлуката на денешното заседание на Светиот Синод на Вселенската Патријаршија, возглавен од Неговата Сесветост, Патријархот Вселенски г. г. Вартоломеј,…
Земјотресот кој го почувствуваа во Босна и Херцеговина вечерва бил најсилниот во последните 50 години. Почувствуван е во Мостар, Сараево,…
Мртви пеликани и други птици во Дојранско езеро кај Дојрани, Грција Featured
Мртвите сребрени пеликани беа пронајдени утрото во понеделник, на 28 март во водите на Дојранско езеро во територијалните води кај…
20 Март - Меѓународeн ден на среќата Featured
Денот на доаѓањето на пролетта 20 Март е Меѓународен ден на среќата. Датумот го одреди Генералното собрание на Обединетите нации.…
Вселенски комбинезони со сино-жолта боја како боите на украинското знаме е работната гардероба со која се појавија тројца руски космонаути…
Страница 1 од 25

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.