Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата Featured
Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската конзервна индустрија и еден од најголемите производители и извозници…
Помош од 600 до 800 денари месечно за сметките за струја ќе добијат семејствата во социјален ризик, со најновата владина…
За 3,5 денари се намалуваат цените на бензините и на дизелот, а за три денари поевтинува екстра лесното масло за…
На предлог на Министерството за екомија, Владата на денешната седница донесе одлука за замрзнување на цените кои се применувале на…
„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија Featured
Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем за храна и пијалоци „Ануга“ во Келн, Германија. Саемскиот настап…
Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија Featured
Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот парк „Дрен“ што ќе се протега низ територијата на…
На 87-ма седница Владата на РСМ го утврди Предлог-законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со…
Три гевгелиски фирми зеле државна помош, а не исплатиле плати Featured
Владата вечерва ја објави листата со имиња на компании на кои им е исплатена државна помош за минимална плата за…
Сојузот на синдикати на Македонија и Министерството за труд и социјална политика ги усогласиле ставовите за недела неработен ден и…
Страница 3 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.