Топ Новости
Расте бројот на занаетчии во Гевгелија Featured
Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во Гевгелија и регионот расте. За тоа пројавиле интерес умешни…
Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е одлуката која ја донесе Регулаторната комисија…
Трговците во туристичките места ќе работат и во недела Featured
Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.Делот кој се однесува на туристичките места ќе ги израдува тамошните…
Регулаторната комисија за енергетика денеска ја објави новата одлука со која се утврдуваат највисокита малопродажни цени на нафтените деривати и…
Предложени се 4 тарифи, од кои две се со поефтинување на слабите потрошувачи на скапа тарифа до 210 KV и…
Поставен камен темелник на нов продажен центар на Мебел-Ви во Струмица Featured
Македонскиот гигант во индустријата со мебел „Мебел - ВИ“ од Виница се приближува до потрошувачите од југот. По завршувањето на…
Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите малопродажни цени на горивата, кои ќе важат вечерва од полноќ, 12.04.2022 во 00:01…
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, на седницата одржана на денеска, 17.03.2022 година, донесе О…
Бензините поевтинуваат за пет денари, дизелот за шест Featured
Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за…
Страница 1 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.