Топ Новости
Почит за борците кои тргнаа кон слободата Featured
ВАСО КАРАЈАНОВ - Леонид ( 22.12.1921 - 02.08.1943 г.). Во напредното младинско движење во Гевгелија се приклучува многу млад во…
Сончево облеани мразулци на боровите гранки во висините на Кожуф е наградената фотографија на Ники Петков, член на ПСК „Двете…
Штитениците на центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија како и сите домаќини со подобрувањето…
По повод 70 години од формирањето и успешното егзистирање на најстарото планинарско друштво во Гевгелија, ПД „Кожуф“, а од пред…
Убавото пролетно време отвара простор за игра надвор, па вработените, децата и родителите корисници на услугите во Детската градинка „Развигорче“…
Пролетта се буди, а со неа и љубопитноста на најмладите како растат растенијата, тревата, цвеќето, дрвјата.Во пресрет на љубопитноста најмладите…
На овој ден, Меѓународниот ден на жената, основната порака до тие за кои е посветен овој ден, со години наназад…
Зимскиот снежен амбиент ни' недостасуваа оваа зима во Гевгелија, макар за една спомен фотографија на најмладите жители, за да кажат…
Децата штитеници од Центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија учествуваа во хуманитарна акција за…
Страница 1 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.