Топ Новости
Со свечена црковна литургија денеска во Богданци беше осветен реновираниот Божји Храм „Свети Атанасиј Велики“.На церемонијата присуствуваа бројни верници, граѓани,…
После едно годишна пауза предизвикана од пандемијата, валандовчани повторно се собраа на заедничко печење ракија од вкусното грозје од валандовското…
Нова радост за децата и учениците во с.Моин, гевгелиско.Опремен е нов детски парк со реквизити за игра и забава на…
Фото галерија од Церемонијата на доделување Орден „8 Септември“ од страна на Претседателот на РСМ Стево ПендаровскиДобитници на Орден 8-ми…
Играта е најубавиот дел од детството, а училиштето незаборавен простор во кој децата се чувствуваат свои на своето. Секојдневно, без…
Карикатура на Н. Костовска e објавена на насловната страна од викенд-изданието на Слободен Печат број 2.334 (21-22 август, 2021). Истата…
Доброволните екипи составени од словенечките и австриските пожарникари кои 12 дена учествуваа во совладувањето на пожарите во Беровско-малешевскиот крај денеска…
Во битката против пожарите кај селата Робово и Мачево учествуваат пожарникари од Австрија и Словенија, припадници на Армијата како и…
Големиот национален Празник Илиндeн е и патрон на градот Дојран. Можеби не сите од посетителите деновиве во Дојран го знаат…
Страница 1 од 46

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.