Дваесет и четири дена Македонија се справува со вирусот корона од регистрирањето на првиот случај евидентиран на 26 февруари 2020…
Денеска е Тодорова сабота, ама и ден пред претстојниот празник на жената 8-ми март. Доволен повод за празнична раздвиженост на…
Денеска и утре штитениците од Центарот „Мајка Тереза“ наменет за деца со посебни потреби поставија свој отворен штанд во центарот…
Деновиве питомата зима, ниската маса на врнежи, немањето обилен снег на планините кој со пролетта треба да се истопи го…
Продолжуваат акциите за раззеленување и оплеменување на дворот на новиот простор кој децата од Центарот „Мајка Тереза“ го користат за…
По повод утрешниот празник „Св. Трифун“ и „Св. Валентајн“, децата од Центарот „Мајка Тереза“ со рачни изработки сакат да го…
Индивидуалното одгледување расад на градинарски култури за садење на земјоделски површини беше одлика на семејните домаќинства во средината на минатиот…
Децата од Центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ во Гевгелија веќе неколку дена во работна акција…
Денес е референдумски ден во Дојран.Но нашата фото разгледница го нема тоа оптеретување, да ги лови со објективот граѓаните кои…
Страница 7 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.