Уште четири дена трае изборното претставување на партиите учесници во изборниот процес за претстојните Парламентарни избори 2020. Нема град населено…
Со интервенција на екипа на ЕВН денеска беше поправено превртеното гнездо на штрковите, кое се наоѓа на електричен столб до…
Краткотрајниот пролетен дождец и брзата појава на сончевите зраци предизвикаа феномен на две виножита над небото на Гевгелија. Спектарот од…
Мајското капење е речиси вообичаено за посетителите на Дојранското езеро поради редовно топлата температура на водата. Денешните 35 степени целзиусови…
Скратениот полициски час за време на викендот на многу граѓани им овозможи да се релаксираат малку во зеленило, во природа.…
Синонимот за домашната угодност папучите, влечките, или пандофлите по гевгелиски, денеска осамнаа на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје -…
Село во гевгелиско, со име на најслаткото јужно овошје што расте кај нас - Смоквица. Го има како дрво по…
Со 384 случаи на заразени со корона, 30 новозаболени денеска и 17 оздравени Македонија ја живее шестата недела со корона…
Човекот кој деноноќно се бори за јавното здравје на граѓаните како министер за здравство и дел од Комисијата за справување…
Страница 6 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.