Поглаварот на Ватикан, Папата Франциск прв го добива најновиот дрес на македонската фудбалска репрезентација со неговото име испишано на кирилица.…
Ако му дариш внимание на детето тоа ќе ти врати со безрезервна љубов. Таков пример на безрезервна благодарност искажаа денеска…
Општина Дојран набави сопствен сувоземно-пловен багер од типот „Амфибија“ наменет за собирање на пластичен и растителен отпад од водите на…
Угостителските објекти во Гевгелија празни и пред да настапи полицискиот час.Немањето гости, или еден или двајца во цел објект кои…
Вториот месец од годината кој вообичаено знае да ги покаже забите на зимата денеска со температури од 16 степени над…
Полна Месечина - вечна мотивација за сликање, фотографирање, за емонтична дружба, за незаборавна прошетка. На фотосот е првата полна месечина…
Три дена после доаѓањето на свет на најновиот жител на Гевгелија денеска тоа здраво машко бебенце и неговата мајка добија…
Кај и да си за Бадник дома да си!Вака гласи народната традиција, завет и исполнување од дамнина - семејството да…
Три дена „старата“ Роза е првото новороденче во 2021 која дојде на свет на 2 јануари во 11:30 часот во…
Страница 4 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.