Меѓународниот ден на жената го врати Цветниот пазар во центарот на Гевгелија
Со уметнички активизам против загадувањето на животната средина
Занаетчиска дејност во Гевгелија датира уште од средината на XIX век и до денеска опстојува но сега се актуелни други…
Гевгелија како град бил меѓу првите градови после Скопје и Битола кој добил електрафикација во 1930 година
Некогаш најголемата управна зграда на транспортниот гигант „Млаз“ од Богданци стои во распад пред минувачите на улицата „Маршал Тито', пред…
Оградени тротоари - мерка против недисциплираните возачи
Забавниот живот во 50-те години од XX век
Столтенберг му го подари на Димитров пенкалото со кое беше потпишан пристапниот протокол за влез во НАТО
Фото колаж од Гевгелија - 80 години фото историја
Страница 14 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.