Убавото сончево време со температури од 29 степени и слободниот празничен викенд однесе многумина од Гевгелија и регионот по околните…
Пазарен ден во Гевгелија, а младите од СДММ работно со штанд пред гевгелискиот пазар во пресрет на граѓаните со пораката…
Младите, па и повозрасните гевгеличани, синоќа после одржувањето на отворената јавна трибина со граѓаните на Гевгелија го опсипија со внимание…
Локација на еко разубавување беше крајбрежјето и пешачката патека крај езерото
Сите селфија на премиерите Заев и Ципрас од денешната посета на нашата земја
Манифестација на пролетта и шегата
За почиста Гевгелија, денеска се погрижија вработените на ЈПКД „Комуналец“ засилени со доброволци од јавната администрација под надлежност на Општина…
Вродениот календарски часовник на птиците преселници ги донесе штрковите во Гевгелија, на првиот ден од пролетта
Меѓународниот ден на жената го врати Цветниот пазар во центарот на Гевгелија
Страница 13 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.