Општина Богднци е прва општина во државата во чиј атар е изграден ветерен парк, во висините на Погана. Сводот над…
Почит за борците кои тргнаа кон слободата Featured
ВАСО КАРАЈАНОВ - Леонид ( 22.12.1921 - 02.08.1943 г.). Во напредното младинско движење во Гевгелија се приклучува многу млад во…
Сончево облеани мразулци на боровите гранки во висините на Кожуф е наградената фотографија на Ники Петков, член на ПСК „Двете…
Штитениците на центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија како и сите домаќини со подобрувањето…
По повод 70 години од формирањето и успешното егзистирање на најстарото планинарско друштво во Гевгелија, ПД „Кожуф“, а од пред…
Убавото пролетно време отвара простор за игра надвор, па вработените, децата и родителите корисници на услугите во Детската градинка „Развигорче“…
Пролетта се буди, а со неа и љубопитноста на најмладите како растат растенијата, тревата, цвеќето, дрвјата.Во пресрет на љубопитноста најмладите…
На овој ден, Меѓународниот ден на жената, основната порака до тие за кои е посветен овој ден, со години наназад…
Зимскиот снежен амбиент ни' недостасуваа оваа зима во Гевгелија, макар за една спомен фотографија на најмладите жители, за да кажат…
Страница 1 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.