Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран Featured
Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени екипи низ опожарените подрачја во Дојранско…
Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци Featured
Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на село Фурка (Дојранско) и продолжи…
Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во атарот на село Фурка. Екипа на…
Одбележан панаѓурот во с.Ума Featured
Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети Пантелејмон“ синоќа се одржаа панаѓурските одбележувања во селото…
Се реконструира патот до Смрдлива вода Featured
Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место Смрдлива Вода. Изведувач на работите е ЈП…
Пожар во Ст.Дојран, загина една жена Featured
Од РЦУК Струмица информираат дека избувнал пожар на двоспратна куќа во С.Дојран. „Зафатена е кровната конструкција и еден спрат од…
Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија Featured
Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој од 14 до 30.000 евра го нуди моќната…
Дојран го преживеа празничното торнадо од гости Featured
Празничната слика на Дојран за 2-ри август беше топло време, преполни плажи, преполно шеталиште, и многу гости. Некои со време…
Акција „Вози одморен“ изведена на Граничните премини Богородица и Дојран Featured
Одговорноста и вниманието на учесниците во сообраќајот за време на летната туристичка и годишноодморска сезона беше повод за едукативна акција…
Страница 1 од 177

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.