Учебната година што измина во образовните установи во државата беше спроведено инклузивно образование со воведувањето на образовни асистенти за учениците.Овој…
Благица Тасевска од Богданци е млада личност која започнала професионален живот „возач на камион“ и е прва со лиценца за…
Постарите гевгеличани паметат за тоа како воз со вагони полни со експлозив, стационирани на Железничката пруга во Гевгелија, експлодирале. Тоа…
Томитка Раданлиева од Гевгелија направи несекојдневен потфат во изминатата година, читајќи вкупно 438 книги, што е за поздравување. Таа во…
21 годишната гевгеличанка и актуелна „Miss Eаrth North Macedonia“ Ана Брзанова уште ги полни светските медиуми со настапот на светскиот…
ТВ интервју: Ана Брзанова - манекенка и Miss World  North Macedonia Featured
Веќе пет месеци трае интересот за титуларот Miss World North Macedonia , а за среќа тоа е нашата 21 годишна…
Гевгеличанката Ана Брзанова е носителка на титулата Miss Earth North Macedonia 2021 и како таква ја претставува нашата земја Република…
Сакам да потенцирам, бидејќи ќе ни треба подолго време за да создадеме колективен имунитет, единствено што ни' останува е да…
Поранешниот премиер на Македонија Владо Бучковски за бугарскиот весник „Дневник“ изјавува дека не ја признава заедничката историја со Бугарија ако…
Страница 1 од 3

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.