Секој пар кога е во сериозна врска кога тогаш го запознава својот партнер/ка со родителите. Нивниот прием не е прсуден…
Недела, ден за семејството, домот, средувањето по дома. Се договоривте ли кој ќе чисти денеска? Ако не, проверете кој има…
Кога дворот не ви е доволен само за уживање и одмор еве идеа како може да стане и поле за…
Дневна мотивација со најновата „Диверзија“ на Дејан Мазарков и дилемата „Как да победиш уф животут“. Советите ги делат чик Ване,…
Матурски, млади, традиции, трошоци, Дали материјалното и овојпоат надвладеа над чинот на созревањето и заокружувањето на едно образовно и животоно…
Казино операторите и приредувачите на игри на среќа во Гевгелија се здружуваат во играта и бизнисот - следната недела казино…
После четиридневниот продолжен празничен викенд и празничните забави, радости, дружења, голем дел од славениците ги забораваат потребата за сон на…
Збирката на гевгелиски изреки „Ај шо лафиш“ не можеше да најде подобар изведувач во живо пред публиката од ликот на…
Филмскиот Терминатор и мексикансата убавица Хајек заедно го глумат парот на моќниот бог Зевс и неговата сопруга Хера. Нивната соработка…
Страница 1 од 17

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.