Казино операторите и приредувачите на игри на среќа во Гевгелија се здружуваат во играта и бизнисот - следната недела казино…
После четиридневниот продолжен празничен викенд и празничните забави, радости, дружења, голем дел од славениците ги забораваат потребата за сон на…
Збирката на гевгелиски изреки „Ај шо лафиш“ не можеше да најде подобар изведувач во живо пред публиката од ликот на…
Филмскиот Терминатор и мексикансата убавица Хајек заедно го глумат парот на моќниот бог Зевс и неговата сопруга Хера. Нивната соработка…
Првиот тениски рекет Ноле го добил 1991 година на својот 4-годишен роденден и од тогаш почнуваат детските игри, а подоцна…
Дедо Мраз, Спајдермен и Бетмен ги посетија децата на Детската клиника Featured
Исчекување и радост во болничките соби за пациентите од Детската клиника во Скопје им приредија вчера волонтерите на Црвениот крст…
Мало девојче ја воспитува својата мајка: „Не смееш да викаш на мајката. Таа тебе те родила и те сака. Јас…
Ова е новата мисија низ маркетите кај нас, откако стапи на сила законот за ограничена употреба на пластичните ќеси во…
Дали сте биле на одмор на море годинава?Ако не сте, не очајувајте: „Морето е катастрофа“, вели еден годишноодморец седнат на…
Страница 1 од 17

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.