Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Популарното дуо ДНК, односно Панчо и Андреј, вчера во главниот град на нашата земја одржаа прес-конференција на која го најавија…
Како во добрите времиња, „Фолк-фест Валандово“ на јубилејното 35-то издание го врати сјајот на македонската народна песна, ја врати радоста…
Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“, по подолга пауза, синоќа го претставија својот нов проект. Станува збор за…
Нова песна на музичкиот двоец браќата Сапламаеви. Едноставна лирика со рефрен на животната недореченост „ААА“, во недоискажаната љубов, во нереализираниот…
Коце, Аце, Ане и Ице, а подоцна и Кире е составот на познатата гевгелиска група „ЗИЈАН“. Се изнедрија од детска…
Пред точно 14 години, на 5 октомври 2007, нашата најголема музичка ѕвезда Тоше Проески на Градскиот стадион во Скопје, пред…
Вечерва на отворената сцена под јаворите започнува првото фестивалско издание на „Дојран Рок Фест“.- „Особено сме горди и посебно возбудени…
„Урбан Рекордс“ на својот „Јутјуб“ канал ја промовираше новата песна и видео на Тамара Тодевска со наслов „Порок“. Македонската поп-пејачка,…
Хероината од „Медена земја“ Атиџе Муратова заедно со Сузана Турунџиева вчеравечер ја промовираа новата заедничка песна насловена како „Од Бекирлија…
Страница 1 од 9

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.