Меѓународните планински ултра захтевни трки на 30 и ултра трката на 50 километри по висините на Проклетије во Црна Гора,…
Шеснаесетгодишниот Марко Пејчиноски од Охрид денеска оствари нов подвиг во водите на Охридското езеро, девети по ред, пркосејќи и' на…
Македонските кадети го освоија ЕХФ Шампионатот 2022 Featured
Со победа над Швајцарија со резултат 24:22 македонската кадетска репрезентација го освои трофејот на Шампионатот na Европската ракометна федерација. Со…
Гевгелискиот катапулт Тодор Узунчев растура на ЕХФ Featured
Има само 17 години, на ЕХФ Шампионатот 2022 што се одржува во Рига, Летонија го носи дресот со број 23…
Машката кадетска репрезентација на Македонија славеше над Луксембург со 32-22 во полуфиналето на ЕХФ шампионатот во Летонија и обезбеди место…
Македонските кадети со трета победа на ЕХФ Featured
Кадетската машка репрезентација на Македонија со три победи на ЕХФ шампионатот во Летонија оди во полуфиналето. Последниот триумф во групата…
МК ракометните кадети изборија полуфинале на ЕХФ Featured
Репрезентацијата на Македонија за ракометари до 18 години веќе обезбеди полуфинале на првенството во Рига. Нашите кадети веќе остварија две…
Победнички старт на Мaкедонија на ЕХФ шамионатот Featured
Со убедлива победа над Турција со резултат 34-19 вечерва машката кадетска репрезентација на Македонија имаше победнички старт на ЕХФ шампионатот…
Македонецот Александар Илиевски третопласиран на првата трка од серијата на Ултра пливачки маратони што се одржува во Робервал, Канада, на…
Страница 1 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.