Сезонската тиквичка во комбинација со пилешко бело месо и малку сланинa за зголемена арoма и вкус на јадењето ќе биде…
Брз и освежителен оброк за сите оние кои немаат многу време и трпение за подготовка, а ќе ги изненадите гостите…
Пролетта носи изобилство од сезонски зеленчук, а тиквиците се најатрактивни за испробување на нови рецепти, особено ако сакате да им…
Како да подготвите декоративна „Снегулка“ за Вашата Новогодишна празнична трпеза. Потребни артикли: кришки леб 12 парчиња, 3-4 јајца, 100 гр.…
Традиционален мешункаст плод - гравот, познат и присутен во многу кујни во светот, е дел и од македонската традиционална кујна.…
Сезонската понуда на медитерански плодови го прави изборот на семејната трпеза богат со вкусови и нови можности. Ви предлагаме да…
Полнети варени јајца збогатени со вкусот од риба сардина се деликатес со кој нема да фрлите од многуте вапсани Велигденски…
За љубителите на слатки вкусни десерти, предлагаме вкусен посен колач што нема да Ви одземе многу време за подготовка. Во…
Нашинката Данче Томашевиќ е од Гевгелија но живее со семејството во Нови Сад. Креативноста која таа ја споделува на социјалните…
Страница 1 од 7

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.