Руската инвазија врз Украина утринава го започна својот 19 ден со гранатирање врз станбена област во главниот град Киев. Еве…
Доктор од Валандово доброволно помага на бегалците од Украина Featured
Докторот Даниел Кировски од Валандово замина на граничниот премин меѓу Бугарија и Романија за да им пружа медицинска помош на…
Момчето избегало од својата земја Украина само со торба и со број на мобилен испишан на раката. Носело и пасош. …
С Македонија е меѓу 141 држава што дадоа поддршка за документот со кој се изразува поддршка за територијалниот интегритет на…
Руските демократски и опозиционери го формираа рускиот Антивоен комитет за да го изразат своето незадоволство од инвазијата на Путин на…
МОЌНА порака на Михал Федоров, вицепремиер на Украина до сопственикот на компанијата „SpaceX“ Илон Маск, упатена преку социјалните мрежи, за…
Каспров со порака до Западот „Како да се запре Путин!“ Featured
Легендарниот руски шахист Гари Каспаров, продемократски активист, денеска на Твитер напиша какви потези треба да превземе Западот за да го…
Рускиот милијардер, Роман Абрамович, доби забрана за престој во Велика Британија, објавуваат британските таблоиди. Абрамович, кој е и сопственик на…
Руски оклопни возила навлегоа на украинска територија Featured
Руски копнени сили утринава од повеќе правци навлегле на украинска територија, соопштија украинските гранични сили. Руски воени возила, вклучително и…
Страница 2 од 25

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.