Падна статуата на морепловецот Христофер Колумбо пред парламентот во Минесота, а денеска е обезглавена неговата статуа во Бостон, друга беше…
Грција не ја исклучува можноста дека нема да ја отвори границата за македонските граѓани ниту на 15-ти Јуни. Ова, интервју…
Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки немири во САД во повеќе од 25 држави.…
Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е забранет од платформата за користење фарми за содржини од…
Грција вчера ги отвори плажите за своите граѓани, а тие во стампедо поитаа на разладување поради енормно високите тмператури во…
Бугарскиот премиер Бојко Борисов, на прес конференцијата по самитот ЕУ-Западен Балкан порача дека цврсто ја подржуваат Северна Македонија на патот…
Бугарскиот премиер Бојко Борисов, во екот на корона кризата со заштитна маска на лицето пред јавноста го „испорача“ возниот парк…
Американскиот претседател Доналд Трамп поради пандемијата од коронавирусот прогласи состојба на голема катастрофа во сојузната држава Вајоминг, па сега сите…
Рапидно расте бројката на заболени, за жал и на починати од коронавирусот во Италија. Само во последните 24 часа регистрирани…
Страница 9 од 25

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.