Забраната за влез во Грција за државјани на трети земји и одлуката за ограничување на копнените, воздушните и морските поврзувања…
Од сабота наутро Грција влегува во целосен, втор карантин во траење од три седмици, а отворени ќе останат градинките, забавиштата…
Во Турција се' уште работат спасувачки екипи на местата на урнатите згради по земјотресот во Измир.Упорноста на екипите продолжува, а…
Австралија за првпат после пет месеци не регистрираше ниту еден случај, соопштија здравствените власти. Во австралиската држава Викторија нема ниту…
Силен земјотрес со јачина од 7 степени ги стресе грчките острови и дел од Турција на Егејското Море. Земјотресот се…
Силно невреме проследено со дожд и град ја зафати Грција. Како што објавија грчките медиуми, улиците на островот Крит се…
Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на Јахорина во Босна и Херцеговина. По обилните дождови…
Шкотските власти од денеска забранија собирања во домовите во Глазгов и во два околни окрузи поради зголемување на бројот на…
Тестовите извршени врз рускиот дисидент Алексеј Навални во германската болница „Черити“ покажуваат дека тој бил отруен, но докторите денеска велат…
Страница 7 од 25

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.