Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на своите социјални мрежи објави видео во кое се гледа како ќе изгледа српската фабрика…
Неизвесниот пат на отпаднатата 22 тонска кинеска ракета заврши утрово во водите на Индиски океан. Големиот дел од лансираната кинеска…
ВИДЕО:  Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, Македонија е на границата на ризичната зона на пад Featured
Дел од огромната ракета што го лансираше првиот кинески модул за својата вселенска станица Тијанх, кој неконтролирано паѓа назад на…
После шест месечен локдаун Грција денеска започнува со олабавување на рестриктивните мерки со тоа што ќе ги отвори плажите, а…
Главна тема на денот денеска е вакцинацијата на жители од речиси цел регион во соседна Србија. Дури 2.139 Македонци до…
После силниот земјотрес со магнитуда од 7,2 степени, кој ја погоди областа на префектурата Мијаги Властите издале соопштение за цунами…
Пратеникот на владејачката ЦСУ во Бундестагот, Тобијас Цех поднесе оставка на функцијата откако беше откриено дека лобирал за поранешниот македонски…
Од 14 мај, под слоганот „Сè што сакате е Грција“ оваа земја планира да ја отвори туристичката сезона објави министерoт…
Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три земјотреси на подрачјето на Гевгелија и регионот.…
Страница 5 од 25

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.