Поевтинуваат горивата, вечерва после полноќ Featured
Со примената на антикризните мерки кои доцна синоќа ги усвои Собранието на РСМ, а на предлог на Владата, денеска Регулаторна…
Собранието ги изгласа антикризните мерки Featured
Собранието доцна вечерва со 95 гласа „за“ и без ниту еден “против“ и „воздржан“ го донесе Предлот на закон за…
Ковачевски: Основната храна се ослободува од ДДВ, бензините поевтинуваат со намалената акциза Featured
Пакетот мерки за заштита на животниот стандард и за ликвидност на компаниите што го подготви Владата за ублажување на најголемата…
Прочка – празник на проштевањето Featured
Денес недела, на седум седмица пред почетокот на Велигден граѓаните од православието ја празнуваат Прочка или Велики поклади. Тоа е…
Владата предводена од Премиерот Димитар Ковачевски денеска разговараше со претставниците на Сојузот на пензионерите и Партијата на пензионерите и постигнаа…
Сеќавање и почит: 18 години од смртта на претседателот Борис Трајковски Featured
Државниот врв на Македонија денеска ја одбележува 18 годишнината од трагичната смрт на Претседателот на РМ Борис Трајковски. На неговото…
Обвинителството за организиран криминал и корупција отвора предистражна постапка за сметките на Јорданов, Механџиски и Клинг Featured
Три дена по објавата на документарниот филм „Швајцарски тајни“ којшто се објави на ИРЛ и МРТ1, Јавното обвинителство за гонење…
Кривична пријава за гевгелиски адвокат Featured
Денеска (21.02.2022) Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до ОЈО Скопје поднесе кривична пријава против три лица во…
Со 101 глас „за“, минималната плата - пратениците дадоa зелено светло за „минималецот“ Featured
Со 101 глас „за“ од пратениците, предлог-измените за покачување на минималната плата го помина првото гласање на пленарна седница во…
Страница 7 од 131

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.