Топ Новости
Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер Featured
Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва ја изгласаа новата македонска Влада која ќе…
Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката за растеретување на енергетскиот систем од недостиг на…
Бадник и Божиќ неработни денови Featured
Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека 6 јануари 2022 година (четврток), Бадник, ден пред Божик, е неработен ден…
Казино во Дојран наводно издавало фалсификувани сертификати за ковид-19, објави грчката телевизија „Опен“ во сопственост на контроверзниот бизнисмен Иван Савидис,…
Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, денеска го доби мандатот за состав на нова влада од шефот на државата Стево Пендаровски.…
Собранието ја констатираше оставката на премиерот Зоран Заев, со што во оставка е и целата влада. Владата останува на должност…
Одлуката на Апелација за укинување на притворот на Сашо Мијалков, под знак прашање со новиот предлог за негов притвор за…
За 10,8 милиони евра понудени како гаранција за ослободување од притвор Мијалков не доби слобода, после 6 месеци Апелациониот Суд…
Недела неработен ден од 1 јануари - повисоки дневници за 50-100% за работниците во недела Featured
Со 62 гласа „за“ и ниту еден „против“, пратениците во Собранието на Северна Македонија ги усвоија измените на Законот за…
Страница 1 од 123

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.