Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој минималната плата во државата ќе изнсува 14.500 денари. Истата ќе…
Конечно завршија изведбените работи за асфалтирање на последната делница од патот Негорци - Серменин и за 767 метарскиот пат од…
По 15 години успешна работа на брендот казино „Фламинго“ лоциран во непосредна близина на Граничниот премин Богородица, на излез од…
Новиот приклучок за струја намален за 26% Featured
Регулаторна ги намали цените за приклучок кон електричната мрежа за 26 од сто. Наместо досегашните 500 евра за нов приклучок…
Земјоделскиот одгледувач, лозар и ракијар Васил Пиндеров од Пирава ја понесе наградата за најдобро подготвена домашна ракија на годинешната 20-та…
Фирми, граѓани, судии, адвокати од Гевгелија на црната листа на УЈП Featured
На најновата листа на должници кон Управата за јавни пригоди, објавена на ВЕБ страната на Управата, регистрирани се вупно 1.995…
По десет години тапкање во место и затворени врати на туристичкиот информативен центар, оваа канцеларија во сопственост на општина Гевгелија…
Вкупно 52 трафостаници распоредени на подрачјето на општина Гевгелија, градот и населените места, а дел и од соседните населби, викенд…
Неповратни средства за изградба на пристапниот пат до современата санитарна депонија над Конско, во вредност од 100.000 евра, обезбедува „Меѓународната…
Страница 11 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.