Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со која, разговорите со лозарите и винарските визби добија правна…
Општинскиот штаб за безбедност и заштита кој ги интензивира своите седници и акции со почетокот на корона епидемијата во земјата,…
Туристичкото лето и капацитетите од понудата на домашните летни, бањски, планински туристички одморалишта ќе почнат да се полнат. Почнуваат да…
Со мерките за популаризација на домашниот туризам поради ковид состојбите и користењето на ваучерите за туризам заинтересирани се и дојранските…
Брана Конско најголемиот капитален проект во гевгелиско привршува годинава Featured
ХМС Брана Конско - петдеценискиот капитален сон на гевгеличани се завршува до крајот на годината и ќе овозможи наводнување на…
Од лансирањето на мерката „МојДДВ“, со која на граѓаните им се враќа 10% од платениот износ на ДДВ од секоја…
Со само пет часови одобрен транзит на странските граѓани низ нашата земја, според уредбата на Владата, дозволен е нивен влез…
По дводневна акција денеска заврши бетонирањето на уличен крак во населеното место Прдејци во близина на локалната црква „Св. Петка“.…
Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата, со Одлука на Владата на РСМ од денеска…
Страница 5 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.