Топ Новости
Најголемата месечна плата во регионот има претседателот на Словенија, Борут Пахор
Жарко и Нина имаат помалку од 30 години, а се најдоа на европската листа на успешни претприемачи на сопствен бизнис
Потпишани првите договори за млади земјоделци Featured
Девет апликанти од Гевгелија потпишаа договор со МЗШВ за користење на 10.000 евра неповратни средства за започнување на сопствена агро…
За 10 години потрошени 225 милиони евра од претходната влада за политичко шоу, наместо за економски раст
Управа за јавни прходи започна со подготовка на проектот со кои ќе ги ослободи граѓаните од поднесување на даночни пријави
Бранимир Јовановиќ - Неколку работи околу задолжувањето
Со ова јавниот долг на Македонија е намален за 0,7% од БДП
Секој македонски граѓанин задолжен по 2.472 евра
Со наплата на комунална такса од фирмарини во процент од 14,4% во 2016 година градоначалникот на Општина Гевгелија Иван Франгов…
Страница 18 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.