Топ Новости
Сума од 763.894,- денари распределена за набавка на основни средства за обавување на дејноста на ЈПКД „Комуналец“
Ребалансен рез од 27,3% на буџетот на општина Гевгелија за 2018
Премиерот Заев: Овозможуваме услови да го проширувате вашиот бизнис, да внесувате иновативност, со што ќе се зголемува и економскиот развој…
Гевгелија освен транзитна делница од меѓународниот пат „Пријателство“ стана и центар на сместувачки капацитети за транзитните еднодневни туристи кои се…
Најголем дел слободната површина е во катастарските граници на општина Гевгелија и тоа вкупно 347 хектари, 16 ари и 65…
Полугодишниот буџетски извештај на општина Гевгелија усвоен Featured
Првиот полугодишен финансиски извештај на Општина Гевгелија за 2018 година, доби одобрување од членовите на локалниот општински Совет
Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика вечерва на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, а дизелот за денар…
Со денешната одлука регулаторната комисија за енергетика бензините поскапуваат за денар, а дизелот за половина денар
Регулаторна со нова одлука. Бензините поевтинуваат за денар, а дизелот останува ист
Страница 16 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.