Топ Новости
Оперативен план на Владата на РСМ за вработување во 2019 година „Шанса за сите“
Владата ќе го разгледува барањето на граѓанското движење за дислокација на казината и обложувалниците
Во изминативе две децении Грција со инвестиции од 473 милиони евра е на третото место на листата најголеми странски инвеститори…
Нафтените деривати од ноќеска по полноќ се зголемуваат од половина до денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика
Владата најави изградба на 770 км патишта во 2019, вредни 1,2 милијарди евра Featured
Во регионот планирани се за рехабилитација и реконструкција три патни правца во должина од 23 километри
Утре одложување на Законот за пазари Featured
Власта предложи одлагање на Законот до 1 јануари 2020
Новите повисоки цени се кoрегирани со 2,5 денари за бензините, односно 3,5 денари за дизел горивата
МК мајсторите на „домашна“ знаат, ама меѓународните награди се потврда за квалитетот. На фестивалот „Salines Spirit Fest“ кој се одржа…
Заедно тежат 345 милијарди долари, а само првиот има 112 милијарди долари богатство
Страница 15 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.