Топ Новости
Лимитирање на кеш уплатите за физички и правни лица во вредност до 500 евра (во денарски износ) е новината која…
Граѓаните кои оствариле приходи во 2018 година имаат рок до 31 мај да направат увид во претпополнетата Годишна даночна пријава…
Од утре бензинските пумпи сами ќе ги утврдуваат цените на горивата Featured
Вечерва на полноќ истекува мандатот на Регулаторната комисија за енергетика. Нејзиниот мандат за утврдување на цените на дериватите истечува во…
Грант од 47 милиони евра од ЕБОР за изградба на три патни делници во Македонија, најави денеска министрот за финансии…
Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со грчките партнери што доаѓаат од новите развојни можности од Преспанскиот…
Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9 милијарди евра како резултат на соработката со Европската Унија
Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште во Гевгелија
Од денеска стартуваа првите летови на нововоспоставените директни линии што ги реализира нискобуџетната авиокомпанија „Визер“
Граѓаните ќе добиваат повраток на ДДВ oд 15% Featured
Мерката што ја најави владата, ќе започне да се спроведува од 1-ви јули годинава
Страница 14 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.