Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во Гевгелија повторно со нова работна понуда.…
Од 05 до 16 август тече јавниот повик објавен од Општина Гевгелија за ангажирање на лица со статус невработени во…
Заев најави инвестиционен циклус од 5 милијарди евра Featured
- „Следува инвестициски циклус од околу пет милијарди евра: Проектирани се една милијарда во патишта, над 1 милијарда во железница,…
Современата санитарна депонија на Кожуф планина во месноста Ново Конско, која беше изградена со средства од Американската фондација за развој…
Директорката на УЈП и Министерот за земјоделство во Гевгелија со промоција на проектот „Мој ДДВ“ Featured
Промоција на проектот „Мој данок, моја иднина“ денеска се одржа во Гевгелија од страна на директорката на УЈП Сања Лукаревска.Таа…
Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло…
Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати известување до риболовците за условите за издавање дозволи за риболов.…
За четири дена од почетокот на примената на апликацијата „МојДДВ“, од 1 јули заклучно со утрово, вкупно 57.973 корисници ја…
Од денеска граѓаните ќе можат да ја превземат апликацијата МОЈ ДДВ преку која ќе можат да праваат поврат од 15…
Страница 13 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.