Децата штитеници од Центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија учествуваа во хуманитарна акција за…
Минусните температури во текот на изминатата ноќ оставија свој дневен траг и на денешното сонце на југот од државата -…
Јавната општинска установа за згрижување деца „Детска радост“ од Гевгелија и градинката „Цветови“ веќе се пофалија со своите новогдишни украсувања…
Плоштадот „Макeдонија“ во Скопје објавен на инстаграм-профилот на светски познатиот магазин „National Geographic“ Фотографијата доловува еден специјален миг од зајдисонцето…
Денеска е 339-от ден од годината. Помина 3-ти декември, Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби, но и денеска тие…
Со свечена црковна литургија денеска во Богданци беше осветен реновираниот Божји Храм „Свети Атанасиј Велики“.На церемонијата присуствуваа бројни верници, граѓани,…
После едно годишна пауза предизвикана од пандемијата, валандовчани повторно се собраа на заедничко печење ракија од вкусното грозје од валандовското…
Нова радост за децата и учениците во с.Моин, гевгелиско.Опремен е нов детски парк со реквизити за игра и забава на…
Фото галерија од Церемонијата на доделување Орден „8 Септември“ од страна на Претседателот на РСМ Стево ПендаровскиДобитници на Орден 8-ми…
Страница 2 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.