Топ Новости
Парот штркови вгнезден на врвот од стариот оџак на некогашната Филатура во Гевгелија, деновиве доби принова - две мали штркчиња…
Првиот ден од летото пензионери од цела Македонија се упатија денеска на едноднвен викенд во Дојран. Во организација на општинските…
После долго време просторот, двориштето кое е наменето за престој и игра на децата од Детската градинка во Миравци ќе…
По европските посети во Брисел и средби со европски лидери, премиерот Заев денеска се враѓа од Виена со комерцијален редовен…
Денеска е неработен ден, празничен за христијанските верници, Задушница, а за многумина кои немаат зошто да го одбележуваат, повод за…
Претседателот Стево Пендаровски објави фотографија на својот Фејсбук профил на која може да се види дека лета со редовна авионска…
Војската на ЈНА беше безбедносниот бедем на тогашна СФРЈ, но и расадник на пријателствата, другарувањата и споделувањето искуства и спомени…
Во времето на Титова Југославија, денешниот ден 25 мај се одбележуваше како Ден на младоста. Карактеристично за празникот беше Штафетата…
Празник, или делник, не е важно.Важно е децата да имаат на располагање лизгалки, лулашки и други рекцизити за играње и…
Страница 10 од 46

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.