Заедничките радости во семејството порано гевгеличани ги споделувале секојдневно. Не требало повод, само некој гостин заеднички да го посети семејството…
Манастирот „Свети Илија“ од високо ги „чека“ градежните работници да го „донесат“ асфалтот пред неговите порти. Изведбените работи кои започнаа …
Само пет дена по најавата за изградба на нов детски парк во Смоквица, денеска се поставени реквизити за игра, вежба…
Во организација на Општинскиот одбор на Здружението на борците од НОБ од Гевгелија и нивните почитувачи и следбеници, денеска во…
Во дворот на училиштето во Смоквица се подготвува простор за ново катче за забава на децата со реквизити за играње…
Просторот за забава и рекреација на децата оплеменет со реквизити се проширува. Неделава нови детски паркови се опремени во населените…
Утрово 750 ученици од гевгелиското општинско основно училиште „Крсте Мисирков“ го реализираа „Есенскиот крос“ со пешачење од училиштето до Негорски…
Најпознатата градба која е одраз на урбаната архитектура на Гевгелија од 19 век, присутна на речиси секоја разгледница од Гевгелија,…
Насловната фотографија од веста е снимена денеска во 13 часот пред училиштето „Крсте Мисирков“ во Гевгелија. Автомобили паркирани пред влезна…
Страница 9 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.