Топ Новости
Универзална фотографија - македонскиот Премиер Зоран Заев рамноправно заедно со другите претставници на 29 земји членки на НАТО на прием…
Дојранската софра е традиционална манифестација која го негува, презентира и нуди вкусот на дојранската кујна и специфични специјалитети од плодовите…
Членови на ансамблот „Бојмија“ неделава, во пресрет на Светскиот ден на детето, ги посетија децата од Центарот „Мајка Тереза“ во…
Познато е дека водената маса на Дојранкото езеро и висините на Беласица ги привлекуваат облаците па овде знаат да ја…
Заедничките радости во семејството порано гевгеличани ги споделувале секојдневно. Не требало повод, само некој гостин заеднички да го посети семејството…
Манастирот „Свети Илија“ од високо ги „чека“ градежните работници да го „донесат“ асфалтот пред неговите порти. Изведбените работи кои започнаа …
Само пет дена по најавата за изградба на нов детски парк во Смоквица, денеска се поставени реквизити за игра, вежба…
Во организација на Општинскиот одбор на Здружението на борците од НОБ од Гевгелија и нивните почитувачи и следбеници, денеска во…
Во дворот на училиштето во Смоквица се подготвува простор за ново катче за забава на децата со реквизити за играње…
Страница 7 од 46

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.