Топ Новости
Синонимот за домашната угодност папучите, влечките, или пандофлите по гевгелиски, денеска осамнаа на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје -…
Село во гевгелиско, со име на најслаткото јужно овошје што расте кај нас - Смоквица. Го има како дрво по…
Со 384 случаи на заразени со корона, 30 новозаболени денеска и 17 оздравени Македонија ја живее шестата недела со корона…
Човекот кој деноноќно се бори за јавното здравје на граѓаните како министер за здравство и дел од Комисијата за справување…
Дваесет и четири дена Македонија се справува со вирусот корона од регистрирањето на првиот случај евидентиран на 26 февруари 2020…
Денеска е Тодорова сабота, ама и ден пред претстојниот празник на жената 8-ми март. Доволен повод за празнична раздвиженост на…
Денеска и утре штитениците од Центарот „Мајка Тереза“ наменет за деца со посебни потреби поставија свој отворен штанд во центарот…
Деновиве питомата зима, ниската маса на врнежи, немањето обилен снег на планините кој со пролетта треба да се истопи го…
Продолжуваат акциите за раззеленување и оплеменување на дворот на новиот простор кој децата од Центарот „Мајка Тереза“ го користат за…
Страница 5 од 46

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.