Топ Новости
Полна Месечина - вечна мотивација за сликање, фотографирање, за емонтична дружба, за незаборавна прошетка. На фотосот е првата полна месечина…
Три дена после доаѓањето на свет на најновиот жител на Гевгелија денеска тоа здраво машко бебенце и неговата мајка добија…
Кај и да си за Бадник дома да си!Вака гласи народната традиција, завет и исполнување од дамнина - семејството да…
Три дена „старата“ Роза е првото новороденче во 2021 која дојде на свет на 2 јануари во 11:30 часот во…
„Ја заслужуваат секоја пофалба и благодарност!“ Со ваквата мисла и желба да се искаже благодарноста на најзаслужните за одржувањето на…
Најстарата црква во Гевгелија, Вознесението Христово попозната меѓу народот како „Свети Спас“ деновиве во својата внатрешност добива нов фреско-живопис од…
Рамна зелена трева, топка и детска желба за игра - толку треба за да се собере група за голчиња пред…
Генерацијата првачиња 2020/21 е првата генерација која напоредно со првото запознавање со училиштето, училишните клупи и другарчиња, има нова училишна…
Во кругот на големото двориште со борова шумичка во поранешниот објект на гевгелиската Касарна стои споменик на стреланите граѓани од…
Страница 3 од 46

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.