Топ Новости
Со уметнички активизам против загадувањето на животната средина
Занаетчиска дејност во Гевгелија датира уште од средината на XIX век и до денеска опстојува но сега се актуелни други…
Гевгелија како град бил меѓу првите градови после Скопје и Битола кој добил електрафикација во 1930 година
Некогаш најголемата управна зграда на транспортниот гигант „Млаз“ од Богданци стои во распад пред минувачите на улицата „Маршал Тито', пред…
Оградени тротоари - мерка против недисциплираните возачи
Забавниот живот во 50-те години од XX век
Столтенберг му го подари на Димитров пенкалото со кое беше потпишан пристапниот протокол за влез во НАТО
Фото колаж од Гевгелија - 80 години фото историја
Сончевината од далечните 60-ти години од XX век низ фото колаж прелеани со денешницата од втората декада на XXI век
Страница 13 од 46

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.