Прв меѓународен настап на црковен хор од Македонија во соседна Грција. Овој пат се работи само за духовни песни, но…
Попладнево конвој на противпожарни возила и помошни возила од единицата за Противпожарна заштита од Србија кои шест дена беа на…
Во продукција на „Discover Macedonia “ објавено е најново рекламно видео за Дојран и Дојранското езеро како најбогато езеро со…
На денешен ден пред 41 година почина доживотнипт претседател на СФРЈ - Јосип Броз Тито (1892 - 1980 година) Тито…
Веќе трет ден се изведува масовна имунизација на населението против ковид-19 организирана од Министерството за здравство спроведена од медицински тимови…
Како функционира вакцината против ковид-19 во нашето тело?Ова видео на СЗО го овозможува најкраткиот и најразбирливиот одговор.Човечкото тело не добива…
На првата линија во борбата со коронавирусот - Денис Јанкуловски, вработен во Центарот за јавно здравје во Скопје. Секојдневно е…
Со цел подобрување на условите за работа на полицијата во Гевгелија е изведена реконструкција на згадата на Полициската Станица. Поставена…
Светската здравствена организација препорачува маските да се менуваат секој ден. Колку граѓаните се придржуваат на тоа правило направена е анализа…
Страница 2 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.