Документирани свадбарски обичаи во село Миравци по сценарио и режија од Јово Камберски
Проштално собирање на тргот во Сплит во чест и сеќавање на Оливер Драгоевиќ
Видео: одговор на градоначалникот Поцков за недостатоците на проектот со кои се соочил на терен
Музичка програма по повод поканата за влез во НАТО и ЕУ
Градоначалникот Поцков со покана до гевгеличани утре сите заедно да се придружат на прославата за европска Гевгелија и македонската покана…
Јапонските навивачи после победата над Колумбија останаа да го исчистат стадионот
Со два проекти се затвара прашањето со арсенот во гевгелискиот водовод
Суштествена суштина
Интонирање на химни, почесна гарда и искрени поздрави
Страница 10 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.