Денеска, 3 Мај, во светот се одбележува Меѓународниот ден на слобода на медиумите. Потсетувајќи на важноста на слободното изразување на…
Светската музичка ѕвезда, Лени Кравиц, денеска прошета низ Старата скопска чаршија, поседе и запеа со дечињата кои пеат за пари…
За европска иднина заокружете број „3“. Со оваа порака до гласачите денеска се обрати Претседателот на Општинската организација на СДСМ…
Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев денеска беа во обиколка на системот за водоснабдување на Гевгелија кај Мрзенска ада, проект вреден…
Влатко Видимче: „Патот на напредок мораме заедно да го изодиме“ - е пораката на нашиот иден претседател Стево Пендаровски, а…
Пендаровски: Почетокот на Шарената револуција, 12-ти април да биде ден на протести
Ги помеша Кочани со Кичево
Неформална средба со граѓаните на Гевгелија
Широкото срце на децата на дело
Страница 7 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.