Подобрувањето на социјалната сфера на вработените во детските градинки беше тема на одржаниот прес на СДСМ Гевгелија, на која се…
Работното лето што го најави лидерот на СДСМ Зоран Заев почнува да се спроведува и во Гевгелија. Од Општинската организација…
По победата на Вимблдон Новак Ѓоковиќ, носителот на петтиот пехар од Кралскиот тениски турнир во Лондон, изјави дека доаѓа во…
Екс премиерот, бегалец и азилант во Унгарија Никола Груевски денеска беше спроведен со лисици во Унгарскиот суд каде се решаваше…
- „За две години отворивме 23 нови објекти на градинки. Обезбедивме доволен број вработувања во сите градинки (1.400 нови вработувања)…
На улицата „Megyar Jeti Zrt“ 444.hu во Унгарија „начекан“ е азилантот и бегалец од македонската правда осудениот за случајот „Тенк“…
Македонскиот ракометен првак „Вардар“ вечерва обезбеди пласман во финале од Лигата на шампиони, праќајќи го фаворитот Барселона во борба за…
Пратеникот Павле Богоевски си поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието, по аферата со аудио снимката.Тој ја најави својата оставка…
Кандидатот за избор на петтиот претседател на државата на Претседателски избори 2019, Стево Пендаровски со оценка за мирниот изборен ден…
Страница 6 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.