Преземи ја апликацијата StopKorona.Откако ќе ја превземете на Вашиот мобилен телефон можете да утврдите дали сте биле во близина на…
Со ноќно светлечко шоу на зградите, мостовите и улиците Вухан ја прослави победата над корона вирусот и болеста Ковид-19.По над…
Основно правило во заштитата од корона е мењето на раце со сапун.Дали правилно го правиме тоа?Момчето од видеото многу успешно…
СДСМ со порака по повод 8 март: „Менувај го светот – како жена! Среќен 8-ми март!“. Во него се појавуваат…
Премиерот на Р.Грција кој изборната победа ја доби оспорувајќи го Договорот од Преспа, сега со ретериран став и разбирање за…
Првата македонска алпинистка која го искачи највисокиот врв на Антарктикот, Илина Арсова со видое се јави од тамошните предели во…
Јас сум убеден дека ќе победиме. Секако, тоа е одлука на граѓаните. Тргнувам од впечатокот за тоа што е постигнати…
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Борисов објави видео од почетокот на…
Интензивното градежно лето и продолжеток на градежните изведби според програмата за комунални дејности на Општина Гевгелија денеска беа предмет на…
Страница 4 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.