Топ Новости
Во продукција на „Discover Macedonia “ објавено е најново рекламно видео за Дојран и Дојранското езеро како најбогато езеро со…
На денешен ден пред 41 година почина доживотнипт претседател на СФРЈ - Јосип Броз Тито (1892 - 1980 година) Тито…
Веќе трет ден се изведува масовна имунизација на населението против ковид-19 организирана од Министерството за здравство спроведена од медицински тимови…
Како функционира вакцината против ковид-19 во нашето тело?Ова видео на СЗО го овозможува најкраткиот и најразбирливиот одговор.Човечкото тело не добива…
На првата линија во борбата со коронавирусот - Денис Јанкуловски, вработен во Центарот за јавно здравје во Скопје. Секојдневно е…
Со цел подобрување на условите за работа на полицијата во Гевгелија е изведена реконструкција на згадата на Полициската Станица. Поставена…
Светската здравствена организација препорачува маските да се менуваат секој ден. Колку граѓаните се придржуваат на тоа правило направена е анализа…
Како ќе изгледа одењето на училиште со физичко присуство на учениците за малите одделенија согласно препораките на Комисијата за заразни…
Стара жена на 92 години живее сама во напуштеното село Ваганеш во Косово, но секој трет ден во неделата ја…
Страница 1 од 26

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.