Топ Новости
„Еве зошто видеото кое што Христијан Мицкоски го објави нема подолг кадар од 3 секунди. Очајно се обидува да го…
Гевгелија ги чествуваше Светите Кирил и Методиј Featured
Со Златоусотова утринска Ллитургија, Празнична Литија со моштите на 40 светители низ улиците и плоштадот низ Гевгелија, како и настап…
Намалувањето на ковид бариерите, укинувањето на ковид мерките за влез во државата, како во Македонија, така и кај соседна Грција,…
Русите се немилосрдни во Украина - Тeнк смачка цивилен автомобил во движење На социјалните мрежи се шири видео од руски…
Влегувањето на руските трупи во истично Украинските области Доњецк и Луганск на 22 февруари, видено со очите на украинските војници…
Ви здосадија ли празниците во јануари? Два дена на работа, три дена дома па викенд!Познатиот лик во „Диверзија“ вели дека…
Дванаесет годишната Лара Станчева е добитник на меѓународна награда за 2021 на литературен конкурс за есеи на тема „Што е…
До настапот на Новата година возбудата расте кај сите. Најсреќни се децата кои вообичаено својата радост ја споделуваат низ песни…
Децата од групата „Мики Маус“ од ЈОУДГ „Дестка радост“ Гевгелија со песната „Ѕвончиња“ упатуваат честитки за Новата Година и претстојните…
Страница 1 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.