Топ Новости
Недела, ден за семејството, домот, средувањето по дома. Се договоривте ли кој ќе чисти денеска? Ако не, проверете кој има…
Кога дворот не ви е доволен само за уживање и одмор еве идеа како може да стане и поле за…
Дневна мотивација со најновата „Диверзија“ на Дејан Мазарков и дилемата „Как да победиш уф животут“. Советите ги делат чик Ване,…
Македон Димитровски е 7-годишник од Тетово и неодамна освои златен медал на натпреварот „Математика без граници“ во конкуренција на 4.000…
Матурски, млади, традиции, трошоци, Дали материјалното и овојпоат надвладеа над чинот на созревањето и заокружувањето на едно образовно и животоно…
Казино операторите и приредувачите на игри на среќа во Гевгелија се здружуваат во играта и бизнисот - следната недела казино…
Цивилизациски разлики - Балканец пече јагне на ражен во двор, а соседот, Швајцарец му дошол со ПП апарат да го…
После четиридневниот продолжен празничен викенд и празничните забави, радости, дружења, голем дел од славениците ги забораваат потребата за сон на…
Збирката на гевгелиски изреки „Ај шо лафиш“ не можеше да најде подобар изведувач во живо пред публиката од ликот на…
Страница 1 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.