Пепи Аврамов, долгогодишен планинар, алпинист и еден од оснивачите на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија вчера, 5 август 2022, го…
Прогласени победниците од Меморијалот „Иван Пенов“ 2022 Featured
Синоќа под рефлекторите на игралиштето „Иван Пенов“ со одигрување на финалсните дуели заврши вториот по ред Меморијален турнир во баскет…
Македонецот Александар Илиевски третопласиран на првата трка од серијата на Ултра пливачки маратони што се одржува во Робервал, Канада, на…
Несекојдневен успех и македонски спортски раритет - тројца Македонци со велосипеди се искачија на вулканскиот врв Дамаванд, највисок во Иран…
Познатиот македонски кардиолог и алипинст Сашко Кедев вчера го освоил и Broad Peak, дванесетиот нависок планински врв во светот висок…
Тројца фудбалери на „Кожуф“ во младинската репрезентација Featured
Голем успех нa младите фудбалски сили на гевгелиски ФК „Кожуф“. Тројца надежни играчи повикани да учествуваат во Македонската фудбалска репрезентација…
Меморијален турнир „Иван Пенов“ 2022 Featured
Младите кошаркари од Гевгелија, сениори и јуниори, од утре 28 јули започнуваат со реализација на баскет турнирот (3 х 3)…
По трет пат на познатото место во Миравци, расадникот на фудбалери и репрезентативци, годинава ќе се одржи Турнир на Младите…
Кардиологот Сашко Кедев се искачи на К2 Featured
Македонскиот планинар и алпинист, Сашко Кедев, се искачи и на врвот К2 (8.611 метри), вториот највисок врв на светот, по…
Страница 2 од 73

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.