ПСК Двете Уши - роденденски искачи два врва на Кожув Featured
Тригодишнината од формирањето на планинарскиот спортски клуб „Двете уши“ од Гевгелија денеска беше одбележана со две планинарски акции: искачување на…
Светскиот рекет број 1 и српски тениски ас,Новак Ѓоковиќ по четврти пат во својата кариера е избран за најдобар спортист…
Последната трета трка на Државниот Шампионат во Ендуро, одржана овој викенд во Старо Нагоричане и го донесе на Гевгелија првиот…
Валентина Узунова - жена која не знае за пораези. Неделава освои трето место и сребрен медал на традиционалната спортска манифестација…
Посветените долгогодишни спортски активности оставаат трага. Ако се доброволни за нив нема медали и пехари, но затоа пак благодарноста за…
Деветиот меѓународен полумаратон што се организираше викендов во Солун, Р.Грција привлече 10.000 атлетичари од 53 земји. Меѓу нив и членови…
Македонската фудбалска репрезентација го победи Исланд со 3-1 и се пласираше во бараж за пласман на Светското првенство во Катар.…
Македонската и балканската шампионка во бодибилднг Мери Акиевска стана четирикратна светска шампионка во фитнес и бодибилдинг. Светска јуниорска и сениорска…
Македонската фудбалска репрезентација се доближува до остварувањето на својот сон за учество на Мундијалот во Катар по денешниот успех на…
Страница 9 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.