Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Македонските ракометари ја сменија победничката историја симнувајќи го од европскиот ракометен трон германскиот клиб “Хамбург“
На последен натпревар на домашен терен од Балканското БИБЛ првенство Кожув ја запре серијата од девет порази и победи со…
Гевгелиските кошаркари вчера, на гостувањето во Приштина, го претрпеа деветтиот пораз во низа од домашниот тим „Сигал Приштина“ со резултат…
Фудбалерите на гевгелиски „Кожуф“ и на почетокот од пролетното првенство во Македонската фудбалска лига остана со затворени врати од единственото…
Светскиот стратег наместо на зелениот терен, овојпат како стручен аналитичар и известувач за сајтот на Јаху
Завршија 22 Зимски Олимписки Игри во Сочи. Олимпискиот оган згасна и ќе се пресели во Кореја во 2018 година
Во знак на протест поради крвавите инциденти во Киев кои наликуваат на почеток на граѓанска војна
Ракометниот тим на “Вардар“ се одважи со победа од 30-22 наспроти легендарниот тим на “Динамо Минск“ во осминафиналето од Лигата…
Кожув достојно парираше, и иако се приближи на негатива од 4 разлика, пресуди искуството на актуелниот првак на Државното кошаркарско…
Страница 70 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.