Ракометарките на Гевгелија имаа сигурно издание во 3. коло од плеј-аутот во Женската лига и на домашен терен без поголеми…
Meморијален марш „Скопје-Струмица - врв БоТра“ 2022 беше организиран од страна на ПК „Ентузијаст“ од Струмица, Радовиш и Демир Капија…
Македонскиот ракометен клуб „Вардар 1961“ забележа голема победа во Лигата на шампионите и во Франција вечерва во дуел со „Монпелје“…
Искачен Мусала (2.925 м.н.в) во зимски услови Featured
Шестчлена екипа на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија викендов (12.02.2022 год.) ја реализираа својата прва меѓународна акција - искачување на…
Спортот во Гевгелија со буџетска поддршка од 7,5 милиони денари Featured
Четиринаесет годишната пракса за финансирање на спортските активности од локалната самоуправа и годинава се реализираат со донесување на посебна Програма…
Македонската нордиска скијачка Ана Цветановска го освои 95. место во денешната трка крос-кантри на 10 километри. Таа патеката ја мина…
„KMФ проект“ - „Шкупи“ -  3  : 1 Featured
Вечерва во спортската сала „26 април“ во Гевгелија македонскиот државен првак во футсал „КМФ Проект“ од Јосифово, Валандовско ја победи…
КМФ Проект се бори за нова шампионска титула во футсал Featured
Актулениот државен првак во футсал, „КМФ Проект“ од Јосифово е на пат да ја повтори својата шампионска титула од минатата…
Македонскиот олимписки тим подготвен за ЗОИ Пекинг 2022 Featured
Ана Цветановска, Дардан Дехари и Ставре Јада се подготвени за претстојните Зимски Олимписки Игри Пекинг 2022. На денешната прес-конференција во…
Страница 7 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.